Iga Świątek zagra w lipcu w Polsce

– Słyszę doping polskich kibiców podczas turniejów na całym świecie, ale tym razem w Warszawie będą ich tysiące – mówi Iga Świątek. Fot. Olga Pietrzak

Od 24 do 30 lipca na kortach Legia Tenis & Golf przy ul. Myśliwieckiej 4A w Warszawie odbędzie się turniej rangi WTA 250 BNP Paribas Warsaw Open (z pulą nagród 259 303 USD). Udział w nim zapowiedziała między innymi Iga Świątek – liderka światowego rankingu tenisistek.

Kobiecy tenis na światowym poziomie ponownie zagości w stolicy i to w wyjątkowym wydaniu. Partnerami tytularnymi turnieju będą Bank BNP Paribas, który strategicznie wspiera tenis na całym świecie, a także miasto stołeczne Warszawa – miejsce łączące bogatą historię polskiego tenisa z jego nowoczesną odsłoną. Miasto gospodarz dołączyło w tym roku do grona partnerów tytularnych, właśnie stąd nowa nazwa turnieju – BNP Paribas Warsaw Open.

Organizatorzy turnieju z Tennis Consulting tworzą wydarzenie o coraz silniejszej marce, przyciągające do Polski gwiazdy tenisa. Tegoroczny turniej odbędzie się na zmodernizowanych kortach twardych Legia Tenis & Golf, a dokładniej na nowej nawierzchni Laykold. To, biorąc pod uwagę termin, powinno zachęcić do gry w Warszawie tenisistki światowego formatu.

Iga Świątek na twardych kortach w Warszawie

Na ich czele stanie Iga Świątek – trzykrotna mistrzyni Roland Garros (2020, 2022 i 2023) oraz zwyciężczyni US Open 2022. O lepszą promocję polskiego tenisa trudno, a samo wydarzenie będzie wyjątkowe nie tylko z perspektywy kibica.

– Rywalizacja przed własną publicznością zawsze jest dla mnie czymś wyjątkowym. Tym bardziej cieszę się, że turniej rangi WTA odbędzie się w Warszawie. Słyszę doping polskich kibiców podczas turniejów na całym świecie, ale tym razem będą ich tysiące. Mam nadzieję, że razem z pozostałymi tenisistkami dostarczymy dużo sportowych emocji – tak w minionym roku o grze przed polską publicznością mówiła Iga Świątek.

Fakt organizacji turnieju rangi WTA 250 w Warszawie to wielka szansa na rozwój dla polskich zawodniczek młodego pokolenia i występ innych czołowych tenisistek. Nie ulega wątpliwości, że największa tenisowa impreza w kraju o zasięgu globalnym będzie wielkim świętem tenisa nie tylko na korcie, ale także na trybunach.

W turnieju głównym zagrają 32 zawodniczki i 16 par deblowych, jego rozpoczęcie poprzedzą tradycyjne eliminacje startujące w niedzielę 23 lipca – tego dnia wstęp na korty będzie bezpłatny. Na mecze turnieju głównego, odbywającego się w dniach 24-30 lipca obowiązywać będą bilety, których sprzedaż rozpocznie się 21 czerwca.

(PP)

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Maria Szarapowa wraca na kort?

To już prawie trzy lata jak Maria Szarapowa zakończyła swoją karierę tenisową po ostatnim meczu na Australian Open 2020, gdzie uległa Donnie Vekic w pierwszej