Iga Świątek wraca do gry. W Bad Homburgu Polka spotkała się z Angelique Kerber

Iga Świątek i Angelique Kerber spotkały się w Bad Homburgu, gdzie rozpoczyna się turniej rangi 250 WTA. Fot. Bad Homburg Open

Po dwutygodniowej przerwie, wraca do rywalizacji liderka rankingu WTA tenisistek Iga Świątek. Tenisistka z Raszyna przed wielkoszlemowym turniejem w Wimbledonie (3-16 lipca) wystąpi w imprezie WTA 250 Bad Homburg Open 2023, na trawiastych kortach. Polska mistrzyni jest już niemieckim kurorcie Bad Homburg, gdzie spotkała się z Angelique Kerber, trzykrotną triumfatorką turniejów Wielkiego Szlema. Reprezentantka Niemiec, która ma swoją akademię tenisową w Puszczykowie niedaleko Poznania zawiesiła karierę i wychowuje córkę.

Iga Świątek jest oczywiście najwyżej rozstawiona w turnieju i w pierwszej rundzie zmierzy się, najprawdopodobniej w poniedziałek, z Niemką polskiego pochodzenia Tatjaną Marią (66. WTA). Mecz ma się rozpocząć około godziny 18.

Dodajmy, że rywalka Igi Świątek to półfinalistka Wimbledonu 2022 w grze pojedynczej. Jeszcze w niedziele czeka Niemkę występ w finale imprezy WTA Challenger we włoskiej miejscowości Giba. O tytuł Tatjana Maria zagra z Amerykanką Ashlyn Krueger (143. WTA).

Turniejową „dwójka” jest rosyjska tenisistka Liudmiła Samsonowa.

Dodajmy także, że w grze podwójnej wystąpi w Bad Homburg najlepsza obecnie polska deblistka Alicja Rosolska, ponownie w parze z Ukrainka Nadia Kichenok.

(MAC)

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Mistrzyni US Open 2021 wraca do gry!

Emma Raducanu otrzymała „dziką kartę” od organizatorów ASB Classic – turnieju rangi WTA 250, odbywającego się w nowozelandzkim Auckland. Oznacza to, że 21-latka powróci do rywalizacji w tourze po ośmiomiesięcznej