Halowe Mistrzostwa Polski U14 w Kozerkach. Sonia Antczak i Antonio Tejerina ze złotymi medalami

Finaliści Halowych Mistrzostw Polski do lat 14 w grze pojedynczej w rywalizacji dziewcząt i chłopców. Fot. Tenis Kozerki

Sonia Antczak (Europejskie Centrum Tenisa) oraz Antonio Tejerina (Kostrzyński Klub Tenisowy) zdobyli złote medale Halowych Mistrzostw Polski U14 w grze pojedynczej. Turniej rozegrany został na kortach Akademii Tenisowej Tenis Kozerki. Z deblowego triumfu cieszyły się pary Sonia Antczak/Karolina Pitry w rywalizacji dziewcząt oraz Maciej Szyca/Julian Zięba wśród chłopców.

Od 4 do 10 stycznia na nawierzchni twardej w Kozerkach odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski U14. Przez cały tydzień czołowe młodziczki i młodzicy rywalizowali o krajowy czempionat. Z roli faworytki wywiązała się w stu procentach Sonia Antczak (Europejskie Centrum Tenisa). Przez całą drabinkę turniejowa „jedynka” straciła tylko jednego seta, a w finale pokonała Natalię Skrypichayko (Tenis Kozerki) 6:0, 6:1.

– Na początku był stres, ale z każdym meczem grało mi się coraz lepiej. Kozerki są bardzo szczęśliwe dla mnie, ponieważ wygrałam tutaj Mistrzostwa Polski do 12 lat oraz turniej Tennis Europe – powiedziała po zwycięstwie Sonia Antczak.

Wśród chłopców najlepszy okazał się Antonio Tejerina (Kostrzyński Klub Tenisowy). Rozstawiony z numerem ósmym zawodnik w pierwszej rundzie stracił seta, a później pewnie przeszedł przez kolejne fazy zmagań. W ostatnim spotkaniu turnieju wygrał 6:3, 6:4 z występującym dzięki „dzikiej karcie” Kajetanem Kosińskim (Klub Tenisowy Szczawno-Zdrój).

Na zakończenie sobotnich zmagań w Kozerkach pod Grodziskiem Mazowieckim rozegrano spotkania finałowe gry podwójnej. Drugi w sobotę tytuł wywalczyła Sonia Antczak, której partnerowała Karolina Pitry (Śląskie Centrum Tenisa Pszczyna). Dziewczęta oddały po jednym gemie w każdym z setów Zuzannie Mizak (Klub Tenisowy Warszawianka Warszawa) i Amelii Mroczek (Tenis Kozerki). Wśród chłopców najlepsi okazali się najwyżej rozstawieni Maciej Szyca (Sopot Tenis Klub) i Julian Zięba (Legia Tenis), pokonując 6:4 6:2 Roberta Grechutę (Sopot Tenis Klub) i Rafała Sulejewskiego (Klub Miedzeszyn Warszawa).

Medaliści Halowych Mistrzostw Polski U14

Gra pojedyncza dziewcząt:

1. Sonia Antczak (Europejskie Centrum Tenisa)
2. Natalia Skrypichayko (Tenis Kozerki)
3. Natalia Cytrycka (Zielonogórski Klub Tenisowy)
3. Karolina Pitry (Śląskie Centrum Tenisa Pszczyna)

Gra pojedyncza chłopców:

1. Antonio Tejerina (Kostrzyński Klub Tenisowy)
2. Kajetan Kosiński (Klub Tenisowy Szczawno-Zdrój)
3. Jakub Cieciera (Europejskie Centrum Tenisa)
3. Robert Grechuta (Sopot Tenis Klub)

Gra podwójna dziewcząt:

1. Karolina Pitry (Śląskie Centrum Tenisa Pszczyna)
2. Zuzanna Mizak (KT Warszawianka Warszawa)/Amelia Mroczek (Tenis Kozerki)
3. Hanna Cieślak (Miejski Klub Tenisowy Stalowa Wola)/Julia Dzięcioł (Park Rekreacyjno-Sportowy Fair-Playce Poznań)
3. Lila Kowal (Legia Tenis)/Marta Szeliga (Miejski Klub Tenisowy Stalowa Wola)

Gra podwójna chłopców:
1. Maciej Szyca (Sopot Tenis Klub)/Julian Zięba (Legia Tenis)
2. Robert Grechuta (Sopot Tenis Klub) i Rafał Sulejewski (Klub Miedzeszyn Warszawa)
3. Bartosz Borowiec (Pabianicki Klub Tenisowy)/Bartosz Nowak (Legia Tenis)
3. Piotr Szczerek (Klub Sportowy CALISIA TENIS PRO)/Antonio Tejerina (Kostrzyński Klub Tenisowy)

Marcin Stańczuk

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Duet Serena Williams i Victoria Mboko wycofał się z turnieju WTA 500 rozgrywanego na trawiastych kortach Queen’s Club w Londynie. Fot. HSBC Championships/WTA Tour

Duet Serena Williams i Victoria Mboko wycofał się z turnieju WTA 500 rozgrywanego na trawiastych kortach Queen’s Club w Londynie. Powód: kontuzja jakiej nabawiała się 19-letnia …

Kamil Majchrzak (76. ATP), najwyżej obecnie klasyfikowany w światowym rankingu polski tenisista, nie zaprzepaścił wielkiej szansy i jest już w ćwierćfinale gry pojedynczej mężczyzn rozgrywanego na trawiastych …

W turnieju Rzeszów Open 20266 zagra m. in. Alan Ważny. Fot. Tomasz Barański

Rzeszów Open, który jest częścią cyklu LOTTO PZT Polish Tour, to jedno z największych tenisowych wydarzeń w historii Podkarpacia. Udział wezmą w nim m.in. juniorscy mistrzowie wielkoszlemowi Alan …

Magda Linette (AZS Poznań) udanie rozpoczęła w tym sezonie występy na kortach trawiastych, na których wygrała w tym tygodniu już drugi mecz i awansowała do ćwierćfinału w turnieju WTA 250 …