Nowości

Falkowska zastąpi Linette w meczu BJKC w Bytomiu

dnia

Weronika Falkowska (LOTOS PZT Team) zastąpiła Magdę Linette w składzie reprezentacji Polski, która w dniach 16-17 kwietnia spotka się w Bytomiu (Hala Na Skarpie) z drużyną Brazylii w meczu play off Billie Jean King Cup (dawniej Fed Cup). Partnerami wydarzenia są: Miasto Bytom, Samorząd Województwa Śląskiego, Górnośląska-Zagłębiowska Metropolia.

Tekst: Tomasz Dobiecki

– Magda wróciła niedawno na korty po kontuzji i operacji kolana, więc obawia się o swoje zdrowie przy zmianie nawierzchni z ziemnej na twardą. Przez tę przerwę uciekło jej kilka turniejów, dlatego postanowiła pozostać w Charleston i zagrać tam w przyszłym tygodniu w turnieju WTA. Zastąpi ją w składzie Weronika Falkowska, która w tym sezonie wygrała trzy turnieje ITF w Monastyrze i prezentuje wysoką formę – tłumaczy zmianę Dawid Celt kapitan reprezentacji Polski.

Linette zajmuje obecnie 51. miejsce w rankingu WTA Tour i w najbliższych miesiącach będzie walczyć o prawo gry w singlu w igrzyskach olimpijskich w Tokio, obok Igi Świątek.

Celt wykorzystał pierwszą z dwóch przysługujących kapitanom, zgodnie z regulaminem ITF, możliwości dokonania zmian już po ogłoszeniu oficjalnego składu (na 10 dni przed meczem). Może więc teraz dokonać jeszcze jednej roszady.

Oprócz Falkowskiej (575. w rankingu WTA, w składzie polskiej drużyny znalazły się zgłoszone wcześniej: Katarzyna Kawa (126.), Magdalena Fręch (LOTOS PZT Team, 159.), Urszula Radwańska (228.) i deblistka Paula Kania-Choduń (128. w WTA w deblu). Jako zawodniczka rezerwowa w zgrupowaniu reprezentacji weźmie udział też Martyna Kubka (LOTOS PZT Team).

Zespół Brazylii pojawi się za to w Bytomiu w składzie: Gabriela Ce, Laura Pigossi, Carolina Meligeni-Alves i Luisa Stefani oraz kapitan Roberta Burzagli.

Dwudniowa rywalizacja toczyć się będzie w Hali na Skarpie, na korcie twardym o nawierzchni typu Mapecoat TNS Finish 3, Indoor i piłkami Tretorn Serie+. Zwycięstwo w meczu oznacza prawo gry w przyszłorocznych kwalifikacjach do finałowego turnieju Billie Jean King Cup w Budapeszcie.

Sugerowane artykuły

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *