Deblowa porażka Huberta Hurkacza

Hubert Hurkacz i Marcelo Melo. Fot. Bildagentur Zolles | @ErsteBankOpen

Hubert Hurkacz miał bardzo pracowity czwartek podczas turnieju ATP 500 Erste Bank Open 2022 w Wiedniu. Najpierw „Hubi” po trudnym meczu z Finem Emilem Ruusuvuorim zameldował się w ćwierćfinale gry pojedynczej, a po odpoczynku ponownie pojawił się na korcie w Wiener Stadthalle, by w parze z Brazylijczykiem Marcelo Melo rozegrać ćwierćfinał gry podwójnej. Niestety para Hubert Hurkacz/Marcelo Melo nie sprostała duetowi austriackiemu Alexander Erler/Lucas Miedler przegrywając po wyrównanej rywalizacji 6:7 (6), 4:6 i pożegnała się z turniejem. Dodać jedynie możemy, że w tie-breaku I seta polsko-brazylijski duet nie utrzymał prowadzenia z przełamaniem, a następnie nie wykorzystał jednej piłki setowej.

Mecz od początku był bardzo wyrównany. W secie otwarcia żadna z par nie była w stanie wypracować chociażby jednego break-pointa i nic dziwnego, że o wyniku tej partii rozstrzygnął tie-break. Para Hubert Hurkacz/Marcelo Melo lepiej weszła w decydującą rozgrywkę, zdobywając przełamanie na 3:1, ale przewagi nie zdołała utrzymać. Polak i Brazylijczyk wygrywali jeszcze 6:5, wypracowując piłkę setową, lecz w dwóch następnych akcjach serwowali Austriacy, którzy najpierw obronili setbola, a za moment sami zdobyli piłkę setową. Teraz serwis miała do dyspozycji para polsko-brazylijska, ale już pierwszą akcję przegrała, co oznaczało, że po zwycięstwo w tie-breaku 8:6 seta na swoim koncie zapisali Alexander Erler i Lucas Miedler, wygrywając partię otwarcia 7:6 (6).

W drugiej odsłonie meczu nieco lepiej radzili sobie na korcie Austriacy. Hubert Hurkacz i Marcelo Melo obronili wprawdzie break-point na otwarcie tej partii, lecz w gemie piątym nie utrzymali serwisu i tej straty nie zdołali już odrobić.

Austriacy, którzy przez cały mecz nie byli zmuszeni do obrony break-pointa, pewnie utrzymali prowadzenie do końca, wygrywając II seta 6:4 i w efekcie całe trwające 79 minut czwartkowe spotkanie 7:6 (6), 6:4.

W trakcie meczu obie pary zaserwowały po trzy asy, przy czym duet polsko-brazylijski popełnił też dwa podwójne błędy serwisowe, zaś rywale żadnego. Hubert Hurkacz i Marcelo Melo nie byli w stanie wypracować nawet jednej okazji na zdobycie breaka. Alexander Erler i Lucas Miedler wypracowali trzy okazje na przełamanie serwisu przeciwników i jedną wykorzystali, zdobywając break na wagę awansu.

Łącznie tenisiści rozegrali 124 akcje, z których Austriacy wygrali 70 (54 procent), natomiast Polak i Brazylijczyk 54 (44 procent). Zwycięska para Alexander Erler/Lucas Miedler wygrała łącznie 12 gemów, pokonany duet Hubert Hurkacz/Marcelo Melo 10.

Mniej znani Austriacy o finał rywalizować będą z parą belgijską Sander Gille/Joran Vliegen. Dodać jedynie możemy, że turniej deblowy w ramach ATP 500 Erste Bank Open 2022 obfituje w niespodzianki. Odpadły wszystkie rozstawione pary, w tym między innymi najlepsza para sezonu Wesley Koolhof/Neal Skupski, zajmujący w rankingu ATP Race w grze podwójnej drugą lokatę, duet amerylańsko-brytyjski Rajeev Ram/Joe Salisbury, czy wyeliminowani przez Huberta Hurkacza i Marcelo Melo słynni Chorwaci Mikola Mektić i Mate Pavić.

Krzysztof Maciejewski

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Maria Szarapowa wraca na kort?

To już prawie trzy lata jak Maria Szarapowa zakończyła swoją karierę tenisową po ostatnim meczu na Australian Open 2020, gdzie uległa Donnie Vekic w pierwszej