Charleston Open. Dotkliwa porażka Magdaleny Fręch ze Sloane Stephens

Magdalena Fręch na pierwszej rundzie zakończyła występ w Charleston. Fot. Dubai Duty Free Tennis Championship 2024

Magdalena Fręch (53. WTA) nie zaistniała praktycznie w rozgrywanym w turnieju WTA 500 Credit One Charleston Open. We wtorek 2 kwietnia  urodzona w Łodzi tenisistka KS Górnik Bytom zmierzyła się w pierwszej rundzie imprezy – 1/32 finału – z Amerykanką Sloane Stephens (40. WTA), mistrzynią US Open 2017 w grze pojedynczej kobiet doznając dotkliwej porażki 0:6, 2:6 i już po swoim pierwszym meczu, pożegnała się z turniejem.

Gem, set, mecz Sloane Stephens.

Porażka Polki po 66 minutach

Podopieczna trenera Andrzeja Kobierskiego rozpoczęła mecz fatalnie, seta otwarcia przegrywając w niespełna pół godziny 0:6, nie zdobywając nawet gema honorowego. Jednostronny set trwał tylko 27 minut. Serwując po zwycięstwo w pierwszej partii meczu Amerykanka szybko wypracowała dwie z rzędu piłki setowe, przy drugiej zamykając rywalizację.

Druga odsłona meczu była wprawdzie o 12 minut dłuższa, trwała 39 minut, ale znana z nieustępliwości i walki do końca Magdalena Fręch we wtorkowej dyspozycji nie była w stanie przeciwstawić się skutecznie urodzonej w Plantation w USA, 31-letniej tenisistce amerykańskiej.

W drugiej rundzie (1/16 finału), Sloane Stephens zmierzy się z rozstawioną z numerem 14. Kanadyjką Leylah Annie Fernandez. Fot. Credit One Charleston Open
W drugiej rundzie (1/16 finału), Sloane Stephens zmierzy się z rozstawioną z numerem 14. Kanadyjką Leylah Annie Fernandez. Fot. Credit One Charleston Open

Tym razem, tak jak w secie pierwszym, Polka już na początek, po najdłuższym jak się okazało gemie pojedynku nie utrzymała serwisu, ale jeszcze próbowała walczyć i w następnym gemie, po serii siedmiu gemów przegranych z rzędu, wreszcie otworzyła wynik po swojej stronie, po breaku doprowadzając w drugiej partii do remisu 1:1. Jednak cztery następne gemy, w tym dwa przy serwisie Polki padły łupem Sloane Stephens, która objęła w secie drugim prowadzenie 5:1 z przewagą dwóch breaków i znalazła się już tylko o jeden wygrany gem od zwycięstwa w meczu.

Wszystko na co jeszcze było stać Polkę to jeszcze jeden zdobyty gem, po utrzymaniu podania na sucho, gdy Polka przy własnym serwisie, broniła się w siódmym gemie drugiego seta przed porażką. Magdalena Fręch jeszcze o kilka minut przedłużyła zmagania, ale na więcej Amerykanka już nie pozwoliła. Serwując po zwycięstwo w meczu Amerykanka błyskawicznie wygrała trzy akcje wypracowując trzy z rzędu piłki meczowe i już przy pierwszej zakończyła pojedynek, w godzinę i sześć minut zdecydowanie pokonując Magdalenę Fręch 6:0, 6:2.

Stephens zagra z Fernandez

W drugiej rundzie (1/16 finału), Sloane Stephens zmierzy się z rozstawioną z numerem 14. Kanadyjką Leylah Annie Fernandez (34. WTA), finalistką gry pojedynczej kobiet wielkoszlemowego US Open 2021.

Dodajmy, że jeszcze we wtorek 2 kwietnia 2024 wieczorem czasu polskiego, swój drugi mecz w turnieju ma rozegrać Magda Linette (63. WTA) – czytaj też: Dwa sety i awans Magdy Linette. W pojedynku o awans do 1/8 finału gry pojedynczej imprezy WTA 500 Credit One Charleston Open. 2024 przeciwniczką poznanianki będzie rozstawiona z numerem 13. ukraińska tenisistka Dajana Jastremska (32. WTA), która w pierwszej rundzie miała wolny los i udział w imprezie rozpocznie od rundy drugiej i meczu z Magdą Linette.