Nowości

Cetkovska wygrywa w Sobocie!

przez

dnia

Petra Cetkovska triumfatorką drugiej edycji Powiat Poznański Open.

W finale 30-letnia Czeszka pokonała 18-letnią Łotyszkę Jelenę Ostapenko 3:6, 7:5, 6:2. Zwyciężczyni otrzymała 115 punktów do rankingu WTA oraz czek na 11 400 tysięcy dolarów.  Dzięki wygranej awansuje w światowym rankingu w okolice 165. miejsca (awans o ok. 60 miejsc).

Mecz nie lepiej rozpoczął się dla Ostapenko. Młoda Łotyszka w pierwszym gemie popełniła aż cztery podwójne błędy serwisowe. Nic dziwnego, że przegrała gem otwarcia. Zwyciężczyni ubiegłorocznego juniorskiego Wimbledonu szybko jednak opanowała nerwy i wyszła na prowadzenie 4:2.  Doskonale rozprowadzała Czeszkę po korcie, często grając kończący backhand po linii. Największy problem miała przy własnym serwisie. Pierwsze podanie słabo funkcjonowało, a z drugiego Cetkovska grała agresywny return, często przynoszący jej punkty. Ostatecznie tenisistka z Rygi, po 43 minutach i za czwartą okazją wygrała seta.

Druga partia to obustronna gra pomyłek. Pewniej zaczęła Ostapenko, która prowadziła już 3:1. Później gra się wyrównała. Łotyszka cały czas starała się być agresywną na korcie, ale oddała rywalce mnóstwo punktów po niewymuszonych błędach.

W trzecim, decydującym secie doświadczenie byłej 25.rakiety świata było już widoczne. W prawdzie Ostapenko prowadziła  2:1, ale w kolejnych gemach Cetkovska solidnością i dokładnością uderzeń wypunktowała rywalkę.

– To był mój najgorszy mecz w turnieju, a może i w sezonie – powiedziała zawiedziona Ostapenko.

– Bardzo się cieszę z wygranej w Sobocie bo wracam do tenisa po dłuższej przerwie, którą wymusiła kontuzja. Dziękuję organizatorom, sponsorom, mojemu trenerowi oraz kibicom za wsparcie. Szczególne podziękowania dla Barnaby Perka, który codziennie dbał o to, żebym była dobrze przygotowana do kolejnego spotkania – mówiła uśmiechnięta i wzruszona Cetkovska.

Starosta poznański Jan Grabkowski wraz z Tomaszem Nowickim – prezesem CT Sobota i firmy Poz-Bruk poinformowali, że w przyszłym roku odbędzie się trzecia edycja Powiat Poznański Open, z przynajmniej taką samą pulą nagród, jak w tym roku.

IMG_ceremonia 2-1000

 

 

 

 

 

IMG_6375-1000

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *