Cenne zwycięstwo pary Hubert Hurkacz i Jan Zieliński w Montrealu

Jan Zieliński i Hubert Hurkacz doskonale rozpoczęli turniej w Montrealu.

Polska para deblowa Hubert Hurkacz /Jan Zeliński świetnie rozpoczęła udział w turnieju ATP 1000 National Bank Open 2022 w Montrealu. W I rundzie (1/16 finału) Polacy odnieśli duży sukces pokonując bardzo solidną, dużo wyżej notowaną, rozstawioną z „szóstką” parę niemiecko-nowozelandzką Tim Puetz/Michael Venus 6:3, 7:6 (4).

Hubert Hurkacz i Jan Zieliński doskonale rozpoczęli rozgrywany ze sporym opóźnieniem (opady deszczu) mecz, już w gemie drugim przełamując podanie rywali, a po sześciu gemach prowadzili 5:1 z przewagą dwóch breaków. Stratę jednego breaka Niemiec i Nowozelandczyk zdołali wprawdzie odrobić, gdy polska para serwowała po zwycięstwo w secie, ale na więcej nasi tenisiści już nie pozwoli, wygrywając partię otwarcia 6:3. Co prawda w gemie dziewiątym Polacy nie wykorzystali piłki setowej przy 40:30 co spowodowało, że następna akcja była zarówno kolejnym setbolem jak i break-pointem i rywale mieli okazję „powrócić do gry”, lecz ostatecznie wszystko skończyło się dla Hurkacza i Zielińskiego pomyślnie.

W drugiej odsłonie meczu gra już się wyrównała. W tej partii pierwsi break uzyskali w gemie szóstym Tim Puetz i Michael Venus, lecz Polacy natychmiast odpowiedzieli przełamaniem powrotnym, po czym przy swoim serwisie doprowadzili do remisu 4:4. Więcej przełamań już w tym secie nie było, więc o wyniku decydował tie-break.

Decydującą rozgrywkę Polacy zaczęli od mini-breaka, lecz ani tej przewagi, ani kolejnej po breaku na 3:2, nie zdołali utrzymać. Kluczowe okazało się dopiero mini-przełamanie, po którym Hubert Hurkacz i Jan Zieliński objęli prowadzenie 5:4. Polacy mieli następnie do dyspozycji dwa własne serwisy (Jan Zieliński) i wygrywając obie akcje „zamknęli” mecz raczej niespodziewanym, lecz zasłużonym zwycięstwem 6:3, 7:6 (4).

Rywalizacja trwała 81 minut i zakończyła się, gdy w Polsce była godzina 23.30.

O awans do ćwierćfinału Hubert Hurkacz i Jan Zieliński zagrają ze zwycięzcami wtorkowego meczu, w którym Karen Chaczanow i Denis Shapovalov zmierzą się z parą hindusko-holenderską Rohan Bopanna/Matwé Middelkoop.

Dodajmy, że w turnieju deblowym imprezy w Montrealu wystąpi również Łukasz Kubot. Partnerem lubinianina będzie próbujący wrócić do wysokiej formy po długotrwałej kontuzji Szwajcar Stan Wawrinka. W I rundzie (1/16 finału) polsko-szwajcarski duet zmierzy się z dwukrotnymi mistrzami French Open, niemiecką parą Kevin Krawietz/Andreas Mies.

Szybka okazja do rewanżu

Tymczasem już po północy z poniedziałku na wtorek czasu polskiego,  Hubert Hurkacz poznał przeciwnika w II rundzie turnieju gry pojedynczej. Będzie nim Fin Emil Ruusuvuori, który w trzech setach pokonał Stana Wawrinkę 6:3, 3:6, 6:3. Tym samym „Hubi” bardzo szybko będzie miał okazję zrewanżować się Finowi, za porażkę w minionym tygodniu w I rundzie turnieju ATP 500 City Open Washington 2022. Mecz Hurkacz – Ruusuvuori najprawdopodobniej w środę 10 sierpnia.

Emil Ruusuvuori. Fot. Minas Panagiotakis / Getty Images

Krzysztof Maciejewski

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Mistrzyni US Open 2021 wraca do gry!

Emma Raducanu otrzymała „dziką kartę” od organizatorów ASB Classic – turnieju rangi WTA 250, odbywającego się w nowozelandzkim Auckland. Oznacza to, że 21-latka powróci do rywalizacji w tourze po ośmiomiesięcznej