Australian Open 2025. Stan Wawrinka z dziką kartą w Melbourne

W 2016 roku Stanislas Wawrinka wygrał po raz trzeci turniej Wielkiego Szlema. Szwajcar robi selfie z trofeum za triumf w US Open na szczycie Rockefeller Center w Nowym Jorku. Fot. www.depositphotos.com

Szybko zbliża się początek nowego sezonu tenisowego 2025. Tradycyjnie pierwszą imprezą wielkoszlemową będzie styczniowy Australian Open (12-26.01.2025 Melbourne). Dziką kartę do turnieju głównego otrzymał m. in. Stanislas Wawrinka, który triumfował w Melbourne 10 lat temu.

Rod Laver Arena w Melbourne. Fot. www.depositphotos.com
Rod Laver Arena w Melbourne. Fot. www.depositphotos.com

Jak zawsze w turnieju wielkoszlemowym, w turnieju  głównym kobiet i mężczyzn wystąpi po 128 graczy: 104 na bazie listy zgłoszeń, 16 po przejściu trzystopniowych kwalifikacji oraz po ośmiu dzięki dzikiej karcie.

W piątek 13 grudnia 2024 organizatorzy ogłosili nazwiska kolejnych tenisistek oraz tenisistów, którzy w Melbourne zagrają dzięki dzikiej karcie.

Najbardziej znanym jest bez wątpienia Szwajcar Stan Wawrinka, trzykrotny mistrz turniejów wielkoszlemowych w grze pojedynczej, triumfator Australian Open 2014.

Oprócz Wawrinki dzikie karty otrzymali reprezentanci. Australii. Nagrodzeni zostali: Talia Gibson, Moya Joint, Li Tu, Daria Saville, Ajla Tomljanović, James McCabeii, Emerson Jones oraz Tristan Schoolkate.

(MAC)
Fot. www.depositphotos.com

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Weronika Ewald wystąpi w turnieju w Bolszewie. Fot. PZT

Dziesięć Polek zagra w głównej drabince pierwszego turnieju cyklu LOTTO PZT Polish Tour. Turniej ITF W35 Bolszewo odbędzie się 16-21 czerwca na kortach Stowarzyszenia …

Od lewej stoją: Alicja Strugacz, Julia Dzięcioł, Maciej Szyca, Antonio Tejerina. Fot. Marcin Stańczuk

Po tygodniowych zmaganiach w Kozerkach z tytułów mistrzowskich w grze pojedynczej cieszyli się Julia Dzięcioł (Park Rekreacyjno-Sportowy FairPlayce Poznań), a także Antonio Tejerina (Kostrzyński Klub Tenisowy). W dniach …

Serena Williams i Victoria Mboko awansowały drugiej rundy turnieju kortach Queen's Club w Londynie. Fot. HSBC Championships/WTA Tour

Serena Williams i Victoria Mboko awansowały drugiej rundy gry podwójnej turnieju WTA 500 rozgrywanego na trawiastych kortach Queen’s Club w Londynie. Amerykanka i Kanadyjka pokonały 7:6 …

Dla Huberta Hurkacza turniej ma bardzo istotne znaczenie, jest bowiem ostatnią imprezą w sezonie 2026, w której broni punktów rankingowych.

Opady deszczu paraliżują rozgrywany na trawiastych kortach w holenderskim ‘s-Hertogenbosch turniej tenisowy Libema Open 2026 o randze ATP 250 oraz WTA 250. We wtorek w pierwszej rundzie gry …