Szybko zbliża się początek nowego sezonu tenisowego 2025. Tradycyjnie pierwszą imprezą wielkoszlemową będzie styczniowy Australian Open (12-26.01.2025 Melbourne). Dziką kartę do turnieju głównego otrzymał m. in. Stanislas Wawrinka, który triumfował w Melbourne 10 lat temu.

Jak zawsze w turnieju wielkoszlemowym, w turnieju głównym kobiet i mężczyzn wystąpi po 128 graczy: 104 na bazie listy zgłoszeń, 16 po przejściu trzystopniowych kwalifikacji oraz po ośmiu dzięki dzikiej karcie.
W piątek 13 grudnia 2024 organizatorzy ogłosili nazwiska kolejnych tenisistek oraz tenisistów, którzy w Melbourne zagrają dzięki dzikiej karcie.
Najbardziej znanym jest bez wątpienia Szwajcar Stan Wawrinka, trzykrotny mistrz turniejów wielkoszlemowych w grze pojedynczej, triumfator Australian Open 2014.
Oprócz Wawrinki dzikie karty otrzymali reprezentanci. Australii. Nagrodzeni zostali: Talia Gibson, Moya Joint, Li Tu, Daria Saville, Ajla Tomljanović, James McCabeii, Emerson Jones oraz Tristan Schoolkate.
(MAC)
Fot. www.depositphotos.com

