Australian Open 2023. Zwycięstwa faworytek w turnieju kobiet

Victoria Azarenka wywalczyła awans do II rundy wielkoszlemowego Australian Open. Fot. Australian Open 2023

W pierwszym wielkoszlemowego Australian Open 2023, w rywalizacji kobiet nie dniu nie było niespodzianek. W atrakcyjnym meczu mistrzyń wielkoszlemowych Victoria Azarenka pokonała w dwóch setach 6:4, 7:6 (3) Amerykankę Sofię Kenin.

Oprócz Igi Świątek i Victorii Azarenki awans uzyskały między innymi aktualna mistrzyni Wimbledonu Elena Rybakina z Kazachstanu, Amerykanki Jessica Pegula, Cori „Coco” Gauff, Madison Keys oraz Danielle Rose Collins, która w poprzedniej edycji AO wyeliminowała w półfinale tenisistkę z Raszyna. W II rundzie są także mistrzynie wielkoszlemowe Bianca Andreescu i Jelena Ostapenko, Emma Raducanu, Petra Kvitova i Barbora Krejcikova, czy Greczynka Maria Sakkari.

wyniki pierwszego dnia gry pojedynczej kobiet:

poniedziałek, 16 stycznia

Iga Świątek (Polska, 1) – Jule Niemeier (Niemcy) 6:4, 7;5

Maria Camila Osorio Serrano (Kolumbia) – Panna Udvardy (Węgry) 6:4, 6:1

Cristina Bucsa (Hiszpania, Q) – Eva Lys (Niemcy, Q) 2:6, 6:0, 6:2

Bianca Andreescu (Kanada) – Marie Bouzkova(Czechy,25) 6:2, 6:4

Elena Rybakina (Kazachstan, 22) – Elisabetta Cocciaretto (Włochy) 7:5, 6:3

Kaja Juvan (Słowenia) – Selena Janicijevic (Francja, Q) 7:5, 6:1

Karolina Muchova (Czechy) – Łesia Curenko (Ukraina, Q) 6:2, 6:1

Danielle Rose Collins (USA, 13) – Anna Kalinskaya 7:5, 5:7, 6:4

Catherine McNally (USA) – Laura Pigossi (Brazylia, LL) 7:5, 6:1

Kateryna Baindl (Ukraina) – Kamilla Rachimowa 7:5, 6:7 (8), 6:1

Anna Bondar (Węgry) – Ana Bogdan (Rumunia) 6:2,2:6, 6:3

Jelena Ostapenko (Łotwa,17) – Dajana Jastremska (Ukraina) 6:4, 6:2

Zheng Qinwen (Chiny, 29) – Dalma Galfi (Węgry) 6:0, 6:2

Bernarda Pera (USA) – Moyuka Uchijima (Japonia, WC) 2:6, 6:3, 6:1

Emma Raducanu (Wielka Brytania) -Tamara Korpatsch (Niemcy) 6:3, 6:2

Cori „Coco” Gauff (USA, 7) – Katerina Siniakova (Czechy) 6:1, 6:4

Jessica Pegula (USA, 3) – Jaqueline Cristian (Rumunia) 6:0, 6:1

Aliaksandra Sasnovich – Brenda Fruhvirtova (Czechy, Q) 7:5, 6:2

Olivia Gadecki (Australia,WC) – Polina Kudermetowa (Q) 7:5. 6:1

Marta Kostjuk (Ukraina) – Amanda Anisimova (USA, 28) 6:3, 6:4

Barbora Krejcikova (Czechy,20) – Sara Bejlek (Czechy, Q) 6:3, 6:1

Clara Burel (Francja, Q) – Talia Gibson (Australia, WC) 6:3, 6:4

Anhelina Kalinina (Ukraina) – Colleen „Coco” Vandeweghe (USA, Q) 6:3, 6:1

Petra Kvitova (Czechy, 15) – Alison van Uytvanck (Belgia) 7:6 (3), 6:2

Madison Keys (USA, 10) – Anna Blinkowa 6:4, 3:6, 6:2

Wang Xinyu (Chiny) – Storm Hunter (Australia, WC) 7:6 (2), 6:4

Nadia Podoroska (Argentyna) – Leolia Jeanjean (Francja, LL) 6:0, 6:3

Victoria Azarenka (Białoruś,24) – Sofia Kenin (USA) 6:4, 7:6 (3)

Jil Teichmann (Szwajcaria, 32) – Harriet Dart (Wielka Brytania) 7:5, 6:1

Zhu Lin (Chiny) – Rebecca Marino (Kanada) 6:2, 6:4

Diana Sznaider (Q) – Kristina Kucova (Słowacja) 7:6 (6), 7:5

Maria Sakkari (Grecja, 6) – Yuan Yue (Chiny) 6:1, 6:4

(MAC)

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości