Amelie Mauresmo dyrektorem French Open

Guy Forget zrezygnował z funkcji dyrektora wielkoszlemowego French Open oraz prestiżowego turnieju rangi ATP Masters 1000, odbywającego się w hali Bercy w Paryżu. Były znany tenisista kierował wielkoszlemowym turniejem od 2016 roku, a imprezą Rolex Paris Masters zarządzał od sezonu 2012. Wiadomo już, że nowym dyrektorem French Open zostanie Amelie Mauresmo, była liderka rankingu WTA. Funkcję obejmie z dniem 1 stycznia 2022 roku.

Amelie Mauresmo zapisze się w historii jako pierwsza kobieta na stanowisku dyrektora międzynarodowych mistrzostw Francji. – Jestem bardzo dumna, że dołączam do zespołu Rolanda Garrosa. Zaakceptowałam pozycję dyrektora turnieju z jasnymi ambicjami. Będę je przeprowadzać z takimi samymi wysokimi standardami, wolnością i pasją, które zawsze mną kierowały – powiedziała Mauresmo, cytowana przez FFT.

Guy Forget złożył dymisję nie mogąc dojść do porozumienia z Gillesem Morettonem, prezesem FFT.

Amelie Mauresmo to była liderka rankingu WTA, mistrzyni wielkoszlemowych turniejów Australian Open 2006 i Wimbledonu 2006. Po zakończeniu kariery sportowej pracowała jako konsultantka i trenerka (między innymi Brytyjczyka Andy’ego Murraya). Była także kapitanem kobiecej reprezentacji w Pucharze Billie Jean King (wówczas Puchar Federacji) oraz kapitanem męskiej reprezentacji Francji występującej w Pucharze Davisa.

Mauresmo wydaje się mieć duże doświadczenie, niezbędne przy kierowaniu tak dużym turniejem jak French Open.

Krzysztof Maciejewski

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

- Mam taką zasadę, aby nie dotykać i nie fotografować się z tenisowymi trofeami - mówi Giorgio Di Palermo. Fot. Archiwum Giorgio Di Palermo

Giorgio Di Palermo: Z miłości do tenisa

Prawnik, wierny kibic AS Roma, miłośnik klasycznej literatury, w wolnych chwilach słuchający rocka i jazzu. Giorgio Di Palermo, w przeszłości manager ATP Tour, obecnie zasiadający