Alcaraz i Nadal grali w… Las Vegas. Gwiazdy kina, sportu i celebryci oklaskiwali tenisistów

Carlos Alcaraz pokonał w Las Vegas w meczu pokazowym Rafaela Nadala. Fot. Netflix Slam

Las Vegas w hali Michelob Ultra Arena w Mandalay Bay Resort and Casino, został rozegrany pokazowy mecz tenisowy Netflix Slam, w którym zmierzyli się Rafael Nadal i Carlos Alcaraz. Pojedynek (rozegrany został w niedzielę późnym wieczorem czasu polskiego) jednego z najwybitniejszych tenisista w historii dyscypliny Rafaela Nadala z 20-letnim Carlosem Alcarazem, gwiazdą młodego pokolenia tenisistów, przejdzie do historii, bowiem po raz pierwszy mecz tenisowy był transmitowany na żywo przez platformę Netflix. Po emocjonującej, trwającej dwie godziny rywalizacji, w której nie wynik, a promocja tenisa była ważniejsza, młodszy z Hiszpanów Carlos Alcaraz pokonał słynniejszego rodaka, m. in. 22-krotnego mistrza turniejów wielkoszlemowych w grze pojedynczej mężczyzn Rafaela Nadala 3:6, 6:4, 14-12.

Na trybunach Michelob Ultra Arena zasiadło wiele gwiazd kina, znani sportowcy i celebryci, m. in.: Charlize Theron, Catherine Zeta-Jones z Michaelem Douglasem, Logan Lerman, Lindsey Vonn, Danai Gurira i Colin Kaepernick.

Pierwsza partia meczu potoczyła się po myśli Rafaela Nadala, który szybko zdobył break, po trzech gemach prowadził 3:0 i przewagi nie roztrwonił wygrywając seta otwarcia 6:3.

W drugiej, odsłonie meczu wszystko co najważniejsze zdarzyło się w końcówce. Alcaraz po breaku objął prowadzenie 5:3 i chociaż Rafael Nadal natychmiast odpowiedział re-breakiem, w gemie 10. tenisista z Murcji ponownie przełamał serwis rodaka zwyciężając w secie drugim 6:3.

W decydującym secie trzecim rozgrywanym w formule super-tie breaka Rafael Nadal obronił cztery piłki meczowe, ale przy piątym meczbolu popełnił błąd posyłając piłkę w siatkę i rozstrzygającego seta młodszy z tenisistów wygrał 14;12 i cały pojedynek zakończył się ostatecznie zwycięstwem Carlosa Alcaraza 3:6, 6:4,14-12.

Rywalizacja na twardym korcie w hali w Las Vegas w nie stała na zbyt wysokim poziomie, było jednak wiele interesujących, efektownych akcji,  więc jako show, a o to chodzi przede wszystkim w pokazówkach z pewnością spełniła swoje zadanie.

Dla obu hiszpańskich tenisistów był to zarazem ostatni sprawdzian formy przed rozpoczynającymi się już w środę 6 marca 2024 rozgrywkami prestiżowego turnieju Masters 1000 BNP Paribas Open 2024 w Indian Wells.