Nowości

Aktorski Klub Tenisowy gra i wspiera

dnia

Aktorski Klub Tenisowy to niezwykle prężna grupa artystów, dla których ruch, aktywność fizyczna – i to najlepiej na korcie jest ważną częścią życia.

W tym sezonie AKT organizuje trzy duże eventy tenisowe, pierwszy z nich już się odbył w Pałacu Komierowo. W turnieju Tenis Cup aktorzy zagrali charytatywnie, a zebrane finanse i prezenty przekazali małemu Błażejowi i jego rodzicom. Choć wynik sportowy w tym przypadku nie był najważniejszy, to jednak każde zwycięstwo cieszy, tak jak ucieszyło triumfatorów debel: Robert Janowski i Jerzy Janowicz (senior).

– Przede wszystkim podziękowanie dla personelu Pałacu i naszego gospodarza, Piotra Komierowskiego. A w planach Aktorskiego Kluby Tenisowego mamy jeszcze w tym roku dwie imprezy. Na początku czerwca organizujemy VI edycje Gentlemen’s Tennis Cup-Mrągowo Resort & SPA, a w lipcu odbędzie się w Świnoujściu Morski Turniej Gwiazd – mówi Tomasz Gęsikowski, wiceprezes AKT, aktor teatralny i filmowy, pasjonat tenisa i golfa.

Warto zaznaczyć, że w AKT jest kilka osób, które grają w tenisa od dwóch, trzech dekad. Początkowo imprezy dla grona artystów organizowała Barbara Kowalska. – W 2008 roku zdecydowaliśmy się sformalizować naszą działalność i powstał Aktorski Klub Tenisowy. Zostałem jego wiceprezesem. Prezesem jest Jan Englert, który zawsze był oczywistym liderem i kapitanem naszej drużyny – dodaje Tomasz Gęsikowski.

Wyniki turnieju Komierowo Tenis Cup: 1. Robert Janowski i Jerzy Janowicz (senior) 2. Tomasz Gęsikowski i Krzysztof Hanke 3. Przemysław Sadowski i Tomasz Stockinger 4. Karol Strasburger i Maurycy Polaski.

Sugerowane artykuły

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *