47. Indywidualne Mistrzostw Polski Seniorów w Badmintonie w Enea Arenie w Szczecinie

Od piątku 5 czerwca do niedzieli 7 czerwca rozgrywane będą 47. Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów w Badmintonie. Wydarzenia odbędzie się w Enea Arenie w Szczecinie przy ul. Szafera. Wstęp we wszystkie dni mistrzostw jest bezpłatny.

– Dzięki temu, że termin mistrzostw to czas przedłużonego weekendu, spodziewamy się bardzo dużej liczby uczestników, którzy do stolicy Pomorza Zachodniego przyjadą nie tylko rywalizować w tej olimpijskiej dyscyplinie sportu, ale także zwiedzić nasze piękne miasto – mówi Krzysztof Bobala ze Stowarzyszenie Bene Active, organizatora wydarzenia.

Udział w imprezie potwierdziło blisko 300 zawodników. Wśród nich są olimpijczycy, dotychczasowi krajowi mistrzowie, ale także zdobywcy tytułów mistrzowskich: kontynentalnych i światowych. Spora grupa seniorów to także aktualni zawodnicy grający wciąż w kategorii Elity, więc wysoki poziom sportowy tego wydarzenia jest gwarantowany. W turnieju zagra m.in. najlepszy Polski badmintonista – Przemysław Wacha – dwukrotny brązowy medalista mistrzostw Europy, olimpijczyk z Aten, Pekinu, Londynu i Rio de Janeiro, oraz Kamila Augustyn, uczestniczka igrzysk olimpijskich w Pekinie i Londynie. Zwycięstwo w poszczególnych kategoriach wiekowych i rodzajach gier (kategorie są co 5 lat, gry są singlowe, deblowe i mieszane) uprawnia do startowania w Mistrzostwach Europy, które w tym roku odbędą się we Włoszech – jest to dodatkowy czynnik mobilizujący uczestników Mistrzostw Polski do stawienia się na naszych zawodach i powalczenie o możliwość reprezentowania naszego kraju w tym prestiżowym wydarzeniu.

Mecze mistrzostw odbywać się będą w obu halach Enea Areny, w których zostanie rozłożone aż 11 profesjonalnych mat z boiskami do badmintona. Z wszystkich boisk będzie prowadzony livescoring, a najważniejsze mecze będą codziennie transmitowane w streamingu.

Orientacyjny harmonogram tegorocznych Mistrzostw Polski wygląda następująco:

Piątek 5 czerwca 2026

– godzina 9:00 – uroczyste otwarcie 47 IMPS

– godzina 9:30 – rozpoczęcie gier zgodnie z harmonogramem

Sobota 6 czerwca 2026

  • godzina 8:30 – rozpoczęcie gier zgodnie z harmonogramem
  • godziny 10.00 – 18.00 – akcja profilaktyczna Szpitala Zdroje – „Walczymy z cukrzycą”

Niedziela 7 czerwca 2026

– godzina 8:30 – rozpoczęcie gier zgodnie z harmonogramem

– około godziny 17:00 – zakończenie zawodów

Uroczyste dekoracje odbywać się będą w sobotę i niedzielę po zakończeniu gier.

Ważna informacja dla kibiców. Wstęp we wszystkie dni mistrzostw jest bezpłatny, a w sobotę organizatorzy przygotowali dla mieszkańców Szczecina (i nie tylko) dodatkową niespodziankę.

Podczas mistrzostw personel medyczny Oddziału Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Diabetologii szpitala „Zdroje” będzie budował świadomość społeczną w zakresie chorób metabolicznych – w szczególności cukrzycy, która, niestety, jest coraz powszechniejszym problemem. Odwiedzający Enea Arenę, będą mieć możliwość zmierzenia poziomu glukozy we krwi, rozmowy z dietetykiem klinicznym i edukatorami diabetologicznymi na temat cukrzycy i jej profilaktyki. Po weryfikacji medycznej, część przebadanych dostanie możliwość przetestowania urządzeń do badania poziomu glukozy we krwi od  Firmy Dexcom. Sensoryczne urządzenia połączone z aplikacją w telefonie, będą przez 10 dni monitorować glikemię, bez konieczności nakłuwania palców.

Najważniejszymi Partnerami Mistrzostw są: Urząd Miasta Szczecin, Pomorze Zachodnie, Enea Arena, Żegluga Szczecińska, Erste Leasing, Babolat, Lotto, Galeria Kaskada, Chefs Culinar i SeePoint.

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Turniej Enea Poznań Open rozgrywany jest na kortach Parku Tenisowego Olimpia. Fot. Enea Poznań Open

Jan Choinski, Brytyjczyk o polskich korzeniach, który zachwycił publiczność na Wimbledonie, czy Dalibor Svrcina ubiegłoroczny finalista, a być może swego czasu 45. na świecie Aleksandr Szewczenko, doświadczony tenisista …

Duet Serena Williams i Victoria Mboko wycofał się z turnieju WTA 500 rozgrywanego na trawiastych kortach Queen’s Club w Londynie. Fot. HSBC Championships/WTA Tour

Duet Serena Williams i Victoria Mboko wycofał się z turnieju WTA 500 rozgrywanego na trawiastych kortach Queen’s Club w Londynie. Powód: kontuzja jakiej nabawiała się 19-letnia …

Kamil Majchrzak (76. ATP), najwyżej obecnie klasyfikowany w światowym rankingu polski tenisista, nie zaprzepaścił wielkiej szansy i jest już w ćwierćfinale gry pojedynczej mężczyzn rozgrywanego na trawiastych …

W turnieju Rzeszów Open 20266 zagra m. in. Alan Ważny. Fot. Tomasz Barański

Rzeszów Open, który jest częścią cyklu LOTTO PZT Polish Tour, to jedno z największych tenisowych wydarzeń w historii Podkarpacia. Udział wezmą w nim m.in. juniorscy mistrzowie wielkoszlemowi Alan …